ابوترابی‌فرد: اولویت رئیس‌جمهور بعدی ارتقای سطح فرهنگ باشد

برای ارتقای سطح فرهنگ در کشور، ارتقای فرهنگ صداقت، امانت، پاسداری از حقوق دیگران، احترام به حقوق دیگران و حراست از حقوق شهروندان اقدام کند.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در اقتدار رئیس جمهور آینده کشور گفت: مشارکت مردم نقش مهمی در افزایش اقتدار ملی و نگاه مردم به رییس جمهور، در اقتدار او تأثیر دارد. امیدوارم که شاهد حضور اقتدار آفرینی در انتخابات امروز باشیم. 
وی اولویت رییس جمهور را افزایش وحدت ملی و انسجام اسلامی، تحکیم پیوند اقوام مختلف در ایران و پیوند مذاهب اسلامی و حتی ادیان آسمانی دانست و افزود: در جمهوری اسلامی شاهد افزایش وحدت ملی در ایران بودیم و انصافا این چهار دهه از تاریخ ایران در چند هزار سال تاریخ کشور از نظر وحدت ملی و انسجام اسلامی استثنایی بوده‌است اما رییس جمهور آینده باید جهت تحکیم پیوند ها از موقعیت خود استفاده کند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس‌جمهوری بعدی باید در جهت ارتقای فرهنگ ملی و اسلامی که ظرفیت و سرمایه است گام بردارد. ما سرمایه غنی ای داریم چون کشوری فرهنگی هستیم لذا باید برای ارتقای سطح فرهنگ در کشور، ارتقای فرهنگ صداقت، امانت، پاسداری از حقوق دیگران، احترام به حقوق دیگران و حراست از حقوق شهروندان اقدام کند. اینها مهمترین مسأله ای است که باید در دستور کار رییس جمهور آینده قرار بگیرد.

ابوترابی فرد که امام جماعت مسجد امام حسین (ع) است از روند برگزاری انتخابات و مراحل نیز بازدید کرد و با استقبال رای دهندگان در صف ها مواجه شد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز (جمعه ۲۸ خرداد) در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند. 

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

کارگروه قرآن و فعالیت‌های مردمی دوباره تشکیل شد

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن …